بازدید مشاور رئیس و سرپرست دفتر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه جامع علمی‌کاربردی از مرکز آموزش علمی کاربردی تعاونی پیام شهرکرد
۹۶/۴/۲۲

 

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش علمی-کاربردی تعاونی پیام شهرکرد؛ با توجه به سیاستهای دانشگاه جامع علمی-کاربردی در بخش بین‌الملل و حضور دکتر محمودرضا دلاور مشاور رئیس و سرپرست دفتر همکاریهای علمی بین‌المللی دانشگاه جامع علمی-کاربردی در استان چهارمحال و بختیاری و معرفی مرکز آموزش علمی-کاربردی تعاونی پیام شهرکرد به عنوان یکی از مراکز دارای پتانسیل برای اجرای دوره‌های آموزشی بین‌الملل از سوی واحد استانی، بازدیدی از فضاها و امکانات آموزشی و کارگاهی این مرکز در روز سه‌شنبه مورخ 20 تیرماه 1396 صورت پذیرفت.
در این بازدید جناب آقای حسینیان مدیرعامل شرکت تعاونی پیام شهرکرد علت انتقال ساختمان مرکز آموزش علمی-کاربردی به محل شهرک صنعتی را همجواری با صنعت و نیز پتانسیل موجود در شهرک صنعتی شهرکرد عنوان نمود و اظهار داشت در راستای آموزش و پرورش فارغ التحصیلانی کارآمد، رفع معضل بیکاری دانشجویان و بالاخص فارغ‌التحصیلان، تفاهم‌نامه همکاری را در قالب سند راهبردی اشتغال فی‌مابین اداره کل تعاون.کار و رفاه اجتماعی ، سازمان صنعت.معدن و تجارت ، شرکت شهرک‌های صنعتی و سازمان بسیج سازندگی استان چهارمحال و بختیاری تنظیم نموده است. همچنین در خصوص برقراری ارتباط دوسویه با کارخانجات مستقر در شهرک صنعتی، تفاهم‌نامه‌هایی برای اجرای دوره‌های کارورزی دانشجویان با کارخانجات تنظیم گردیده که علاوه بر آن در زمینه‌های پژوهشی و تحقیقاتی و برگزاری همایش‌ها و... نیز همکاری صورت می‌پذیرد. ایشان با اشاره به سرمایه‌گذاری صورت گرفته در بخش تولیدی و کارگاهی مجموعه و تجهیز کارگاه تولیدی با سرمایه‌ای بالغ بر 30میلیارد ریال در زمینه صنایع چوب و طراحی و دکوراسیون داخلی ، آمادگی مجموعه را برای همکاری‌های بیشتر با دانشگاه اعلام نمود.
در ادامه مهندس فتحی‌پور رئیس مرکز آموزش علمی-کاربردی تعاونی پیام شهرکرد گزارشی از تعداد رشته‌های در حال اجرا و نیز آماری از تعداد دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مرکز دادند. ایشان با اشاره به وجود تجهیزات و امکانات ایده‌آل و نیز اساتید مجرب و متخصص آمادگی مرکز را برای همکاری در رشته‌های صنایع چوب، طراحی دکوراسیون و معماری داخلی‌و طراحی لباس در بحث بین‌الملل اعلام نمود.
دکتر فرید براتی رئیس دانشگاه جامع علمی واحد استان نیز با اشاره به فضای آموزشی مناسب بالغ بر 5000متر مربع و نیز امکانات و تجهیزات، این مرکز را یکی از مراکز خوب عنوان نمود که برای اجرای دوره‌های بین‌اللمل مناسب می‌باشد. ایشان اظهار داشت که در خصوص جذب دانشجو و اموربین‌الملل می‌بایست، دید نگاه به صورت بیزینس و ایجاد درآمد و ایجاد صنعت آموزش عالی بوده و این مرکز می تواند در رشته‌هایی که توانایی اجرا در آنها دارد، اقدام به ارائه پروپوزال نموده تا بررسی‌های لازم صورت پذیرد.
در ادامه دکتر محمودرضا دلاور مشاور رئیس و سرپرست دفتر همکاریهای علمی بین‌المللی دانشگاه با اشاره به داشتن پتانسیل موجود مرکز و اعلام رضایت از اقدامات صورت گرفته در تجهیز کارگاه‌ها و فراهم نمودن امکانات مناسب آموزشی، اعلام داشت که این مرکز می‌تواند درخصوص جذب دانشجوی خارجی و نیز ایجاد مرکز بین‌المللی ، فعالیت در مباحث پژوهشی و تحقیقاتی با دانشگاه همکاری مناسبی داشته باشد.
بازگشت