دکتر ربیعی در مراسم افتتاح مرکز آموزش فنی و حرفه ای ویژه توان یابان در مشهد: توانمند سازی معلولان استراتژی اصلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: توانمند سازی معلولان استراتژی اصلی این وزارتخانه بوده و در این زمینه بر
۹۵/۱۲/۱۱

 

 

 

 

 

 به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دکتر علی ربیعی عصر چهارشنبه در حاشیه مراسم افتتاح مرکز آموزش فنی و حرفه ای ویژه توان یابان و معلولان جسمی و حرکتی در مشهد با بیان این مطلب اظهار کرد: در لایحه حمایت از معلولان که به مجلس شورای اسلامی ارسال شده حقوق معلولان و وظایف دستگاه های مختلف و وزارتخانه های گوناگون در این زمینه افزایش یافته است.

وی با بیان این که کیفیت زندگی معلولان باید ارتقا یابد اظهار کرد: فراهم کردن شرایط مناسب برای مهارت آموزی معلولان از دیگر رویکردهایی است که در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت جدی دنبال می شود.
وی به تقسیم بندی انجام شده در حوزه معلولان اشاره کرد و گفت: قابلیت کار برای هر معلول تعریف شده و سازمان های مختلف سه درصد از سهمیه استخدامی خود را به معلولان اختصاص داده اند.
دکتر ربیعی با بیان اینکه آموزش معلولان توسط سازمان فنی و حرفه ای به صورت جدی از سال 1393 آغاز شده است، افزود: معلولان بر اساس شرایطی که دارا هستند مهارت های لازم را فرا می گیرند و آماده شروع به کار در مشاغل مختلف می شوند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه واگذاری برخی وظایف به سازمان های مردم نهاد از رویکردهایی است که توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دنبال می شود، افزود: خیرین در حوزه معلولان جسمی و حرکتی تاکنون بیش از 70 هزار میلیارد ریال کمک کرده اند.

لازم به ذکر است : مرکز آموزش فنی و حرفه ای ویژه توان یابان و معلولان جسمی و حرکتی مشهد در منطقه قاسم آباد مشهد در زمینی به مساحت یک هزار و 200 متر مربع و با هزینه ای بالغ بر 15 میلیارد ریال ساخته شده است.

در مرحله نخست این مرکز، هفت کارگاه تخصصی، سه کلاس تئوری و پنج اتاق اداری در نظر گرفته شده است.
آموزش علوم کامپیوتر، صنایع دستی، کار با چوب و دیگر حرفه ها به معلولان جسمی و حرکتی از برنامه های این مرکز است.
قرار است مرحله دوم این مجموعه نیز در آینده ای نزدیک به بهره برداری برسد.

بازگشت